Fogszabályozás – Miért válasszuk a Balla-Dentet?

A fogszabályozás egy hosszú távú elköteleződés, mely során rengeteg kérdést érdemes átgondolnunk. Esettől függően beszélhetünk pár hónapról, vagy akár több éves időtartamról, mely során havi rendszerességgel kell találkozni a fogszabályozó szakorvosunkkal.

Tudjuk, hogy nehéz kiigazodni a lehetőségek szerteágazó útvesztőjében, hiszen rengeteg féle fogszabályozó eszköz és módszer áll a rendelkezésünkre már. Ki ne hallott volna a láthatatlan fogszabályozó készülékekről vagy a felragasztott, fehér, porcelán fogszabályozóról, melyek a mai divatos fogszabályozás nélkülözhetetlen eszközei. Egy-egy esetnek szinte mindig több megoldása létezik, azonban az eltérő kezeléseknek és készülékeknek eltérő a hatása és végeredménye is.

A fogszabályozásnak nem csak a gyönyörű mosoly eléréséről kell szólnia, de természetesen tudjuk, hogy a pácienseink számára ez a legfőbb cél.

Érdemes azonban a fogszabályozás egyéb jótékony hatásairól is említést tennünk, melyek legalább annyira fontosak egy terv kialakítása során, mint a tökéletes mosoly elérése. Ha a szabályozás során nem állítjuk be a megfelelő állcsont viszonyokat, illetve az alsó és felső fogak helyes irányú találkozását, tehát a harapást, akkor az eredmény nem lesz stabil. Gyakran egy nem korrekt harapás kialakításával többet ártunk a fogaknak és a rágó ízületnek, mintha nem is történt volna fogszabályozás. A teljes kezelés lefolyása után mindig szükséges úgynevezett retenciós megoldást is kitalálni, mely hosszú távon helyben tartja a kialakított szabályos fogíveket. Ezen kívül azt is el kell dönteni, hogy melyik készülék a leghatékonyabb az adott torlódás, probléma megoldására. Néha egy túl gyors fogszabályozás gyökérfelszívódást eredményezhet, mely csökkenti a fogak stabilitását és hosszú távú élettartamát.

Az itt felsorolt problémák csak kiragadott példák arra, hogy miket kell egy fogszabályozó szakorvosnak végig gondolni a teljes terápia pontos megtervezése során. El kell dönteni többek között, hogy egy eset műtéti eset-e, igényel-e foghúzást, milyen készülékkel lehet a leghatékonyabban véghez vinni a kezelést és elérni a kívánt állapotot. Fontos kérdés, hogy kell-e kiegészítő kezelésként funkciós készülékeket használni, szükségünk van-e logopédus segítségére is, illetve, hogy mikor kezdjünk hozzá a kezeléshez.

Mint látható, a fogszabályozás egy nagyon szerteágazó tudást és pontos tervezést igénylő szakterülete a fogászatnak. Szakorvosunk, Ghazi doktornő, 2012 óta fogszabályozó szakorvos. Debrecenben diplomázott, majd szakorvosi képzését Budapesten végezte, kiegészítve külföldi, főleg németországi tanulmányokkal. A hagyományos és a modern fogszabályozás teljes tárházát megtalálhatjuk a kezelései között, valamint kapcsolatban áll fej nyak sebész csapattal is, a műtéti esetek tervezéséhez és kivitelezéséhez.

A Balla-Dentben ügyelünk arra, hogy pácienseink megtalálják a legmegfelelőbb fogszabályozási módszert a tökéletes mosolyuk eléréséhez. Több nagy márkával is együtt dolgozunk a ma divatos átlátszó fogszabályozók közül, így megtalálható nálunk többek között az Invisalign és a Spark cég is. A fogszabályozás többi területén is ezt az elvet követjük, hiszen minden kezelés típusnak vannak erősségei és gyenge pontjai.

Ha több lehetőségünk van, könnyebb kialakítani a legoptimálisabb kezelési tervet pácienseink számára, mind anyagi, mind a szakmai szempontból.

Kérjük jelentkezzenek be még idén és a konzultációt, valamint a konzultációhoz szükséges röntgeneket ajándékba adjuk!

 Kedves Pácienseink!
Rendelőnk december 21. és január 5. között zárva tart! Kellemes ünnepeket kíván csapatunk és várjuk Önöket január 6.-tól.

Dear Patients,
Please note that we will be closed from 21 December- 5 January. We wish you all a joyful holiday season and a Merry Christmas! Our clinic will reopen on January 6th, and we look forward to seeing you in the new year.